O výrobcích

Podkovy

Prodávané podkovy jsou PRAVÉ podkovy, které byly sundány koním z nohou.

Každá podkova je jedinečná a originální kus, neexistují dvě totožné. Proto si můžete být jisti, že stejnou podkovu kterou zakoupíte, nemůže koupit někdo další.

Víte, proč tomu tak je? Proč je každá podkova kterou kupujete jedinečný originál a proč nikdy nejsou dvě stejné i když jsou dvě z jednoho koně?

Koně mají oproti lidským botám výhodu a to v tom, že se jim každá podkova tvaruje na kopyto zvlášť přímo na míru. Rožhavená ,,do běla" se ztlouká, tvaruje a upravuje. Ale nebojte, koně to nebolí.

Zdravý kůň podkovy nepotřebuje, ale koním pravidelně ježděným je potřeba věnovat individuální péči. Podkov existuje celá řada, na každý účel jiná, stejně jako je tomu např. u lidských bot.

Věřte tomu nebo ne, ale štěstí od podkovy není náhoda! 
 

 

 

 

 

 


 

 

Co se děje s podkovou než se dostane k Vám?

 • podkovu nosí kůň
   
 • po sundání z kopyta koně se podkova důkladně očistí od bláta, kamínků a nečistot, vyndají se okováky (hřeby, kterými je podkova do kopyta přibita) *
   
 • hrubé broušení - podkova je broušena od rzi, zabrušují se ostré hrany a rovnají se nerovnosti podkovy
   
 • jemné broušení – vybrušují se rýhy, záhyby a díry pro okováky
   
 • povrchové ošetření
*Takto vypadá podkova před ošetřením.  

Podkova neošetřená

Podkova neošetřená

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč se podkovy povrchově ošetřují?

Podkova je vyrobena ze železa a to je jak známo velmi náchylné ke rzi. I na do čista obroušené podkově se vlivem vlhkosti během krátké doby při venkovním použití začíná objevovat oranžový povlak. Při dlouhodobém vystavení povětrnostních podmínek při venkovním použití podkova postupně orezá.

Při použití v suchém interiéru podkova nerezne. Ale i zde se však časem může vlivem vzdušné vlhkosti objevit (zvláště v dírách pro hřeby) jemný nebo nepatrný oranžový povlak.

Druhy povrchových úprav:

 

 

Bezbarvý lak – základní ošetření podkovy, které částečně zakonzervuje podkovu proti rzi, ale zároveň jí zanechává její přirozený a přírodní vzhled. Vhodná především do interiéru, při použití ve venkovním prostředí časem začne reznout.

podkova povrch aluminium

 

 

Aluminium – 99,5 %  čistý hliník dodává povrchu jasný, lesklý a výrazně stříbřitě bílý vzhled. Vhodný pro použití podkovy ve venkovním prostředí i v interiéru.

podkova měděný povrch

 

 

Měď – lehce načervenalá ochranná, protikorozní vrstva dodává podkově netradiční vzhled. Vhodná především do interiéru, při použití ve venkovním prostředí může časem začít reznout.

 

 

Modrý zinek – dekorativní povlak s dobrou korozní odolností v jemné ledově stříbrné barvě s odleskem světle modré barvy. Pololesklý až lesklý lehce ,,měňavý“ atraktivní vzhled. Vhodný pro použití podkovy ve venkovním prostředí i v interiéru.

 

 

Zlatý zinek – dekorativní povlak s dobrou korozní odolností v jemné zlaté barvě. Pololesklý až lesklý lehce ,,měňavý“ atraktivní vzhled. Vhodný pro použití podkovy ve venkovním prostředí i v interiéru.

 

 

Nikl – kovově stříbrný povrch, který je odolný a vyznačuje se vysokou korozní a chemickou odolností. Vysoká tvrdost i otěruvzdornost, Povrch není toxický (používá se i pro zdravotnický a potravinářský průmysl). Vhodný pro použití podkovy především ve venkovním prostředí, ale hezky vynikne i v interiéru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ani jeden z výše uvedených povrchových úprav není při manipulaci s výrobkem zdraví škodlivý a neodpařuje se z něj žádná nebezpečná látka.

Pro použití podkovy ve venkovním prostředí doporučuji použít povrchovou úpravu Nikl nebo Zlatý či Modrý zinek.

I když mají podkovy ošetřené povrchy, které jsou odolné proti korozi, časem a vlivem povětrnostních podmínek i tak mohou při venkovním použití začít reznout.


Dárkové krabičky

Dárkové krabičky vyrábím především z vlnité lepenky, která je díky své pevnosti vhodná i pro krabičky na těžší předměty, aniž by předmět krabičku svou vahou poškodil.

Krabička se mi zdá drahá...
Krabičky z vlnité lepenky vyrábím dvoustěnné, to znamená, že její stěny jsou z vnější strany ohýbány dovnitř a tím je krabička velmi pevná a hlavně,
po otevření krabičky nejsou nikde vidět žádné spoje a lepení. Zároveň má krabička i uvnitř stěny vlnité. Na tento způsob ohýbání se pak spotřebuje více materiálu než u obyčejných krabiček. Výsledek ale stojí za to...

Krabičky z vlnité lepenky je možné vyrobit i v jiné velikosti na Vaše přání.

Dále máte na výběr z dalších druhů krabiček v různém provedení a tvaru, vybrat si můžete i ze široké škály potištěných kartonů, ze kterých lze krabičku vyrobit i ve velikosti na přání.

Přání

Ručně vyráběná – jsou vyrobeny pouze ručně, bez použití tiskáren. Je možné je opatřit různými výřezy do papíru, razítky a jinými komponenty.

Přání, oznámení, přebaly na peníze aj. lze vyrobit i na míru podle Vašeho přání a zadání.

Pokud vybíráte z nabídky již hotových přání, můžete si například zvolit i text na přání nebo uvnitř přání z nabízených razítek.

Většina již hotových přání je ve stejném provedení jak ve velikosti S tak i ve velikosti M. K takto vytvořeným přáním je pak ještě vyrobena visačka. Můžete tak zakoupit celou sadu a darovat jako originální dárek.

Každé přání je dodáváno uvnitř bez textu a bez obálky, kterou si můžete dle vašeho přání zvolit přímo u produktu. Je přece tolik barev na výběr, tak proč se nechat omezovat :)

Tištěná přání – originální autorský design, který si tvořím sama. Co mě k tomu vedlo? Chtěla jsem mít jednoduchý a neotřepaný vzhled, který na mě nekouká z každého papírnictví. Přání jsou tištěna kvalitním digitálním tiskem na křídovém papíru o gramáži 300g.

Design navazuje i na další tištěné výrobky, jako jsou magnetické záložky do knížky, visačky či přebaly na peníze a poukazy. Můžete tak zakoupit třeba celou sadu a darovat jako originální dárek.

Rozměry přání:

 • Velikost S – 8 x 8 cm
 • Velikost M – 10,4 x 15,2 cm (pro klasickou poštovní obálku C6)
 • Čtvercové – 13 x 13 cm


Obálky

Ručně vyráběné obálky z kvalitního pevného a neprosvítajícího papíru v několika barvách. Již žádné nepříjemné olizování, klopy obálek jsou opatřeny lepicí páskou, jednoduše sejmete krycí papír a klopu přitlačíte.
Obálky lze vyrobit i v jiné velikosti dle Vašeho přání.
 

Obálka o velikosti M odpovídá velikosti klasické poštovní obálce s označením C6.

Rozměry obálek:

 • Pro přání velikosti S – 8,5 x 8,5 cm (nelze posílat poštou)
 • Pro přání velikosti M – 11,4 x 16,2 cm (klasická poštovní obálka C6, lze posílat poštou)
 • Pro čtvercová přání – 13,5 x 13,5 cm (nelze posílat poštou)
 • Podlouhlé DL – 11 x 22 cm (klasická poštovní obálka DL, lze posílat poštou)

Přebaly na peníze / poukazy

Tištěné - originální autorský design, který si tvořím sama. Přebaly jsou tištěné kvalitním digitálním tiskem na křídovém papíru o gramáži 300g.

Design navazuje i na další tištěné výrobky, jako jsou magnetické záložky do knížky, visačky či přání. Můžete tak zakoupit třeba celou sadu a darovat jako originální dárek. Přebaly na peníze lze vyrobit i na míru podle Vašeho přání a zadání.

Velikost je 11 x 22 cm a vejdou se do ní pohodlně jak bankovky tak i dárkový poukaz o velikost 9,9 x 21 cm nebo papír A4 složený na třetinky (na 3x).
Uvnitř přebalu je připevněná pevná páska, za kterou bankovky zastrčíte a ty tak na obdarovaného při otevření přebalu nevypadnou. Dále možnost u přebalu zvolit si možnost zda chcete přebal opatřit ještě stužkou na převázání.

Ručně vyrobené - přebaly jsou originální pouze RUČNÍ práce bez použití tiskových strojů. Motivy na přáních jsou ručně vystřihovány, vyřezávány nebo vyraženy tzv. raznicemi. Texty na přebalech jsou opět ručně natištěné razítky v různém provedení nebo napsány. Vzhledem k ruční práci, si přebal na peníze / poukaz si můžete nechat vyrobit i na přání podle svého vkusu!


Záložky do knih

Magnetické - originální autorský design, který si tvořím sama. Záložky jsou tištěné kvalitním digitálním tiskem na křídovém papíru o gramáži 300g a vrchní vrstva je opatřena lesklou laminací odolné proti otěru a poškození. Uvnitř záložky je magnetická páska, která při spojení obou stran záložky zabraňuje vypadnutí z knížky.

Design navazuje i na další tištěné výrobky, jako jsou přebaly na peníze, visačky či přání. Můžete tak zakoupit třeba celou sadu a darovat jako originální dárek.

Navíc jsou záložky vyrobené ve dvou velikostech, zakupte tak sadu dvou záložek a jednu můžete darovat někomu blízkému nebo použít do právě rozečteného časopisu.

Rozměry záložek:

 • Malá – 3 x 7,5 cm (ve složeném stavu)
 • Větší – 6 x 10 cm (ve složeném stavu)

Visačky

Tištěné - originální autorský design, který si tvořím sama. visačky jsou tištěné kvalitním digitálním tiskem na křídovém papíru o gramáži 300g. Design navazuje i na další tištěné výrobky, jako jsou přebaly na peníze, magnetické záložky do knížek či přání. Můžete tak zakoupit třeba celou sadu a darovat jako originální dárek nebo jen zakoupit visačku ve stejném designu jako je přání a ozdobit jí dárek pro Vašeho blízkého.

Ručně vyráběné –většina ručně vyrobených visaček je ve stejném provedení jako ručně vyrobená přání ve velikosti S a M. Můžete tak vytvořit celou k sobě pasující sadu.

Dárkové poukazy

Nevíte co věnovat za dárek? Darujte tak dárkový poukaz na nákup v internetovém obchodě www.podkovaprostesti.cz

Můžete si zvolit mezi klasickým tištěným papírovým poukazem ke kterému navíc dostanete jako dárek přebal na dárkový poukaz dle vašeho výběru nebo mezi elektronickým poukazem, který Vám po zaplacení částky bude zaslán na e-mail uvedený při objednávce.

 

Nahoru stránky...