• info@podkovaprostesti.cz
 • O výrobcích

    100% kladných recenzí na Heureka.cz

  ,,Chtěla jsem vytvářet jedinečné a originální výrobky které budou vyráběny rukama a na míru pro obdarovaného nebo jedinečnou příležitost. Takové, které budou mít duši a které nikde jinde nekoupíte. A tak vznikl projekt Podkova pro štěstí, který dělá radost lidem už od roku 2014. A když někdy zapochybuji má-li to vše smysl, přijde mi od někoho z vás milá zpráva nebo poděkování a to mi dává sílu pracovat dál."


  PRAVÉ KOŇSKÉ PODKOVY

  Prodávané podkovy jsou PRAVÉ podkovy, které byly sundány koním z nohou. Každá podkova je jedinečná a originální kus, neexistují dvě totožné. Proto si můžete být jisti, že stejnou podkovu kterou zakoupíte, nemůže koupit někdo další.

  Víte, proč tomu tak je? Proč je každá podkova kterou kupujete jedinečný originál a proč nikdy nejsou dvě stejné i když jsou dvě z jednoho koně?

  Koně mají oproti lidským botám výhodu a to v tom, že se jim každá podkova tvaruje na kopyto zvlášť přímo na míru. Rozžhavená ,,do běla" se stlouká, tvaruje a upravuje. Ale nebojte, koně to nebolí.

  Zdravý kůň podkovy nepotřebuje, ale koním pravidelně ježděným je potřeba věnovat individuální péči. Podkov existuje celá řada, na každý účel jiná, stejně jako je tomu např. u lidských bot.

  Věřte tomu nebo ne, ale štěstí od podkovy není náhoda!


  CO SE DĚJE S PODKOVOU NEŽ SE DOSTANE K VÁM?

  • Podkovu nosí kůň
  • Po sundání z kopyta koně se podkova důkladně očistí od bláta, kamínků a nečistot, vyndají se okováky (hřeby, kterými je podkova do kopyta přibita)
  • Broušení - podkova je broušena od rzi, zabrušují se ostré hrany a rovnají se nerovnosti podkovy
  • Povrchové ošetření


  PROČ SE PODKOVY POVRCHOVĚ OŠETŘUJÍ?

  Podkova je vyrobena ze železa a to je jak známo velmi náchylné ke rzi. I na do čista obroušené podkově se vlivem vlhkosti během krátké doby při venkovním použití začíná objevovat oranžový povlak. Při dlouhodobém vystavení povětrnostních podmínek při venkovním použití podkova postupně orezá. Při použití v suchém interiéru podkova nerezne. Ale i zde se však časem může vlivem vzdušné vlhkosti objevit (zvláště v dírách pro hřeby) jemný nebo nepatrný oranžový povlak.

  Druhy povrchových úprav:

  1. BEZBARVÝ LAK je základní ošetření podkovy, které částečně zakonzervuje podkovu proti rzi, ale zároveň jí zanechává její přirozený  a přírodní vzhled. Vhodná především do interiéru, při použití ve venkovním prostředí začne časem reznout.

  2. ALUMINIUM je povrch z 99,5 %  čistého hliníku. Dodává povrchu jasný, lesklý a výrazně stříbřitě bílý vzhled. Vhodné především do interiéru, při použití podkovy ve venkovním prostředí může časem začít reznout. 

  3. MĚDĚNÝ POVRCH je lehce načervenalá ochranná protikorozní vrstva, která dodává podkově netradiční vzhled. Vhodné především do interiéru, při použití podkovy ve venkovním prostředí může časem začít reznout.

  4. NIKLOVÝ POVRCH je kovově stříbrný, je odolný a vyznačuje se vysokou korozní a chemickou odolností, tvrdostí i otěruvzdorností. Povrch není toxický (používá se i pro zdravotnický a potravinářský průmysl). Vhodný pro použití podkovy v interiéru i venkovním prostředí (venku může po nějaké době během povětrnostních podmínek začít reznout). 

  5.  ZINEK MODRÝ je dekorativní povlak s dobrou korozní odolností v jemné ledově stříbrné barvě s odleskem světle modré barvy. Pololesklý až lesklý lehce ,,měňavý“ atraktivní vzhled. Vhodný především do interiéru, při použití ve venkovním prostředí může časem začít reznout.

  6. ZLATÝ CHROM je dekorativní povlak v jemné velmi hezké zlaté barvě. Pololesklý až lesklý atraktivní vzhled. Vhodný především do interiéru, při použití ve venkovním prostředí může časem začít reznout.

  Ani jeden z výše uvedených povrchových úprav není při manipulaci s výrobkem zdraví škodlivý a neodpařuje se z něj žádná nebezpečná látka. I když mají podkovy ošetřené povrchy, které jsou odolné proti korozi, časem a vlivem povětrnostních podmínek i tak mohou při venkovním použití začít reznout.

  DÁRKOVÉ KRABIČKY

  Dárkové krabičky vyrábím především z vlnité lepenky nebo můžete zakoupit dárkovou krabičku dřevěnou, která je díky své pevnosti vhodná i pro krabičky na těžší předměty, aniž by předmět krabičku svou vahou poškodil.

  Krabičky z vlnité lepenky vyrábím dvoustěnné, to znamená, že její stěny jsou z vnější strany ohýbány dovnitř a tím je krabička velmi pevná a hlavně, po otevření krabičky nejsou nikde vidět žádné spoje a lepení. Zároveň má krabička i uvnitř stěny vlnité. Na tento způsob ohýbání se pak spotřebuje více materiálu než u obyčejných krabiček. Výsledek ale stojí za to...

  Velmi originální jsou pak krabičky s pravým čtyřlístkem. U krabiček z vlnité lepenky je čtyřlístek zalaminován do fólie víka, u dřevěných krabiček je čtyřlístek do víka zalakován. Pokud v krabičce darujete ještě podkovu, dvojnásobné štěstí zaručeno! Všechny krabičky na podkovy můžete zakoupit již jako hotové dárkové balíčky s možností další volby dle vašeho výběru.

  Krabičky z vlnité lepenky je možné vyrobit i v jiné velikosti na Vaše přání.

  Dále máte na výběr z dalších druhů krabiček v různém provedení a tvaru, vybrat si můžete i ze široké škály potištěných kartonů, ze kterých lze krabičku vyrobit i ve velikosti na přání.it i ve velikosti na přání.


  DÁRKY SE ČTYŘLÍSTKY

  ČTYŘLÍSTEK je spolu s podkovou jeden z největších symbolů štěstí. A co darovat dárek s opravdovým čtyřlístkem? Čtyřlístky vlastnoručně suším, lisuji a následně je laminuji a používám do krabiček z vlnité lepenky, do přání, na kartičky k darování nebo zalakovávám na víka dřevěných krabiček. V nabídce je také zboží s natištěným čtyřlístkem, nebo dárkové zboží s motivem čtyřlístku.  PŘÁNÍ

  Přání vyrábím ve čtyřech provedeních:

  1. TIŠTĚNÁ PŘÁNÍ
  Autorský design, který si tvořím sama. Co mě k tomu vedlo? Chtěla jsem mít jednoduchý a neotřepaný vzhled, který na mě nekouká z každého papírnictví. Přání jsou tištěna kvalitním digitálním tiskem na křídovém papíru o gramáži 300g. K výběru ve dvou velikostech. Malá přání navazují svým designem na přání o velikosti C6, i další tištěné výrobky. Můžete si tak vytvořit celou sadu a věnovat jako komplet i s visačkou. Přání jsou uvnitř bez textu, je přeci tolik slov, které můžete obdarovanému napsat. Dle vašeho zadání lze také zhotovit nápis dle vašeho zadání na přední stranu nebo dovnitř přání.

  2. RUČNĚ VYROBENÁ PŘÁNÍ
  Originální hand made bez použití tiskových strojů. Motivy na přáních jsou ručně vystřihovány, vyřezávány nebo vyraženy tzv. raznicemi. Texty na přáních jsou opět ručně natištěné razítky v různém provedení. Vzhledem k ruční práci, lze vyrobit jakékoliv přání na požadavek zákazníka např. i jako sadu s visačkou či přebalem na peníze / poukaz.

  3. RUČNĚ MALOVANÁ PŘÁNÍ
  Kvalitními tušemi na kartonový papír. Vzhledem k ruční práci, je na přání možné uvést jakýkoliv krátký text na přání zákazníka.

  4. Jedinečné přání s PRAVÝM ZALISOVANÝM ČTYŘLÍSTKEM, které jinde nekoupíte! Dostupné v několika variantách.


  OBÁLKY

  Ručně vyráběné barevné obálky z kvalitního, pevného a neprosvítajícího papíru o gramáži 120g. Rovná klopa obálky je opatřena samolepicí páskou. Stačí pouze sejmout krycí vrstvu a klopu přitlačit.Dostupné v několika barvách. Obálky lze vyrobit i v jiné velikosti dle Vašeho přání.

  Dostupné rozměry obálek:

  • Pro přání velikosti S – 8,5 x 8,5 cm (nelze posílat poštou)
  • Pro přání velikosti M / C6 – 11,4 x 16,2 cm (klasický rozměr poštovní obálky C6, lze posílat poštou)
  • Pro čtvercová přání – 13,5 x 13,5 cm (nelze posílat poštou)
  • Podlouhlé DL – 11 x 22 cm (klasický rozměr poštovní obálky DL, lze posílat poštou)
  • Velikost A5 - 22 x 15,5 cm (klasický rozměr poštovní obálky A5, lze posílat poštou)


  PŘEBALY NA PENÍZE / POUKAZY

  Chcete-li darovat peníze nebo dárkový poukaz, můžete je darovat v originálním dárkovém přebalu. Přebaly jsoz dostupné ve dvou variantách - Tištěné a Ručně vyráběné. U ručně vyráběných přebalů můžete vybírat z několika velikostí. Design tištěných přebalů navazuje i na další tištěné výrobky, jako jsou magnetické záložky do knížky, visačky či přání. Můžete tak zakoupit třeba celou sadu a darovat jako originální dárek.

  Přebaly na peníze lze vyrobit i na míru podle Vašeho přání a zadání.

  Bankovky můžete také darovat v originální krabičce s překvapením. Uvnitř krabičky jsou 4 kapsičky do kterých můžete zastrčit bankovky nebo katičku se vzkazem.


  ZÁLOŽKY DO KNIH

  Ať jste vášnivý čtenáři nebo jen občas nahlédnete do knihy pro radu, jistě se neobejdete bez záložky do knihy. Vyberte si z MAGNETICKÝCH, které z knihy nevypadnou, KOVOVÝCH které si můžete přizpůsobit podle svého vkusu nebo z jednoduchých RUČNĚ VYROBENÝCH.

  Magnetické záložky jsou tištěné kvalitním digitálním tiskem na křídovém papíru o gramáži 300g a vrchní vrstva je opatřena lesklou laminací odolné proti otěru a poškození. Uvnitř záložky je magnetická páska, která při spojení obou stran záložky zabraňuje vypadnutí z knížky. Magnetické záložky jsou k dostání ve dvou velikostech, zakoupit můžete i sadu dvou záložek. Jejich design navazuje i na další tištěné výrobky, jako jsou přebaly na peníze, visačky či přání. Můžete tak zakoupit třeba celou sadu a darovat jako originální dárek.